Kolesarsko društvo Papež Podgorje je bilo ustanovljeno februarja 1999 v gostilni Vovko na Ratežu. Takrat zbrani Anton Deželan, Ignac Frkolj, Slavko Matko, Franc Nose, Sandi Papež, Janez Piletič, Zlata Piletič,  Blažo Tasev, Anton Vovko in Rok Vovko so sklenili, da bodo okoliške kolesarske navdušence združili v društvo. Društvo so poimenovali po nekdaj uspešnemu kolesarju Sandiju in po planoti pod Gorjanci. Dogovorili so se, kdo bo zastopal društvo in izvolili prvega predsednika Slavka Matka, ki to vlogo opravlja še danes.

Kolesarsko društvo Papež Podgorje se trudi tudi na organizacijski ravni prirejanja kolesarskih dirk. Ker se v društvu zavedamo, da je potrebno že mlade vzgajati v športnem duhu, s pomočjo Krajevne skupnosti Gabrje in Kolesarskega kluba Adria Mobil organiziramo dirko za najmlajše selekcije (dečki A, B in C) poimenovano Pokal Sandija Papeža.
Skušamo vključiti tudi amaterje, rekreativce in veterane. Zanje je bilo organiziranih že nekaj cestnih dirk, ki so šteli za Pokal Slovenije in državno prvenstvo. Organizacijo so nam zaupali tudi policisti in vojaki; izvedli smo Državno prvenstvo Slovenske vojske in policije.
Prvo nedeljo v septembru so vsi rekreativci vabljeni na vzpon na Miklavž. Le-tega se udeležujejo tisti, ki radi tekmujejo, in tisti, ki jim več kot tekmovanje pomeni druženje ob dobri kulinarični izbiri.

Naslov:
Kolesarsko društvo Papež Podgorje
Gomile 10, Gabrje
8321 Brusnice

Telefon: 031 377 114
Transakcijski račun: IBAN SI56 2480 0905 8413 887 (RAIFFEISEN BANKA D.D.)
Davčna številka: 61771562
Matična številka: 1149318000

Kolesarsko društvo Papež Podgorje
Gomile 10, Gabrje
8321 Brusnice

Telefon: 031 377 114
E-pošta: dusan.gorjanec@kdpapez-podgorje.si
Transakcijski račun: IBAN SI56 2480 0905 8413 887 (RAIFFEISEN BANKA D.D.)
Davčna številka: 61771562
Matična številka: 1149318000